Nõustajad

lle2_2

  

Ülle Kalvik
psühholoog, lektor

Suured teod algavad väikestest mõtetest. Mõtlemise korrastamine, olukordade analüüs ja lahenduste otsimine on väljapääs ka väliselt võimatutes situatsioonides. Tihti jääb puudu sõbralikust sõnast või lähedase toetusest. Minu tegevus on suunatud võimaluste leidmisele võimatuna näivates olukordades ja toe pakkumisele eneseleidmise keerukal teel.

Lahendused võivad olla erinevad, oluline on tegutseda ja otsida; uskuda kaaslasesse, koos avastada senikogematut ja vastastikku kogetut peegeldades luua uusi mõttemudeleid. Kui suhted ei vasta meie sisemistele nõudmistele ja väline surve hoiab inimest suletuna, takistab see oluliselt igasugust arengut. Midagi liiga palju teha toob vastupidise efekti – liiga palju armastada, kannatada, ohverdada. Paratamatult tahame näha selle mõtet või loodame midagi vastu saada. Sisemise tasakaalu loomine aitab meil kõike selgemini mõista. Vägivallast on väljapääs, vägivald tuleb lõpetada ja hing tuleb puhastada kõigest, mis sunnib ja surub.

Üksi on ülekohtuga keeruline toime tulla, teeme seda koos!

Loe lisa...
 

Imbi Mihhailov

   

Imbi Mihhailov
psühholoog, pereterapeut, lektor

Alustades iseenda mõtete muutmisest, saame muuta maailma enda ümber. Tihti on meie sügavamad tunded ja uskumused peidetud „kaitsemüüri" taha. Ning seetõttu näeme ja kuuleme... ainult seda, mida näha ja kuulda... tahame. Lõpuks, kui „piilume tõkete tagant", mõistame, kui kitsalt oleme oma maailma vaadanud... et see meie oma väikeste plaanidega kokku sobiks.

Nüüd ei ole enam ühtegi väärtuslikku hetke raisata enesenüpeldamisele minevikus!

Asu tegudele – see ei ole lihtne, kuid tasub end kuhjaga ära!

Loe lisa...